Tak jako rytíři kulatého stolu, s nasazením vlastních životů, nepřestávali hledat Svatý grál, podobně konstruktéři audio elektroniky nepolevují v úsilí přiblížit se dokonalému zvuku a nabídnout zařízení, které bude hrát tak, jako interpret či kapela v posluchačově pokoji. Toto úsilí je asi společné všem konstruktérům nejrůznějších značek napříč kontinenty, jen někomu se však podaří svému vysněnému cíli přiblížit tak těsně.
V technologickém parku ve městě Nuneaton (kde žije asi 70 000 obyvatel), v anglickém hrabství Warwickshire sídlí společnost Warwick Acoustics (do roku 2018 se jmenovala Warwick Audio Technologies), která zavádí do praxe nejnovější technologie, přichází s vlastními, patentovanými, konstrukčními přístupy a je zaměřená především na profesionály v nahrávacích studiích. Nicméně její produkce má také významný přesah do světa audiofilů. Jejich špičková elektrostatická sluchátka dělají již několik let radost náročným fanouškům sluchátkového poslechu na celém světě a fakt, že jejich modely Bravura a Aperio patří k absolutnímu vrcholu nabídky v tomto segmentu, dokládá řada ocenění a pochvalných recenzí.
Přelomové sluchátkové systémy Bravura (s elektronikou Sonoma Model One) a modely řady Aperio, včetně limitované edice Aperio Black a Aperio 24 kt Gold vdechují nový život hudbě, kterou máte rádi. Poskytují zážitky, které jsou stejně intenzivní jako intimní, stejně vzrušující jako autentické.
Sluchátka Bravura navazují na ikonický model Sonoma M1, který spatřil světlo světa před pěti lety a byl prvním sluchátkovým systémem na světě, který používal elektroakustický měnič HPEL (High-Precision Electrostatic Laminate), vyvinutý společností Warwick Acoustics (do dnešního dne získal 25 ocenění). U modelu Bravura pak pracovali inženýři společnosti další 3 roky na zdokonalení patentované technologie HPEL měniče, aby ještě zlepšili všechny přednosti, kterými je tento elektrostatický systém pověstný.
Nejnovější evoluce HPEL měniče (s jedním statorem) využívá novou konstrukci statoru a dokonalejší materiály, což vede k velmi nízkému zkreslení, většímu SPL (akustickému tlaku) a širšímu frekvenčnímu rozsahu. Každý měnič je ručně vyrobený a individuálně vyladěný, což přináší bezkonkurenční zážitek z poslechu a muzikálnost.
Sluchátka Bravura používají verzi hlavového mostu, odvozenou z vlajkového modelu Aperio. Jeho ručně šité provedení přináší maximální pohodlí, vypadá luxusně a je snadno nastavitelný pro dokonalé přizpůsobení, což umožňuje hodiny poslechu bez únavy.
Kabel s velmi nízkou kapacitou, který zaručuje optimální přenos signálu mezi zesilovačem a sluchátky, byl vyvinut na míru. Mezi vnitřními žilami je vyztužen kevlarem a používá vysoce přesné konektory LEMO. Vysoce kvalitní tkaný vnější oplet z materiálu Moplen s měkkým omakem a mimořádnou odolností proti opotřebení poskytuje luxusní uživatelský komfort.. Pozornost věnovaná každému detailu je mimořádná a posluchač si může vybrat ze dvou provedení, stříbrného a speciální černé edice.
SLUCHÁTKA BRAVURA
Konvenční elektrostatický měnič se skládá z tenké membrány (potažené vodivým materiálem) mezi dvěma elektricky vodivými kovovými mřížkami. Mezi membránou a mřížkami je malá mezera. Membrána je udržována na vysokém stejnosměrném potenciálu vzhledem k mřížkám a zvukový signál je přiváděn na tyto mřížky. Výsledkem je pohyb membrány v reakci na zvukový signál, který vytváří zvuk. Je zřejmé, že aby se zvuk mohl šířit "sendvičem" mřížky a membrány, musí být mřížky nějakým způsobem perforovány.
Oproti tomu měnič HPEL používá místo "přední" mřížky 15 μm tenkou, pružnou laminovanou fólii. Ta je připevněna k otevřené kostře izolačního distančního rámečku, rozdělené „žebry“ do osmi buněk a fólie je na ni velmi přesně napnuta. Tímto způsobem se v jednotlivých buňkách vytvoří dílčí "blány“, podobné těm u bubnů. Zadní mřížku tvoří pletivo z nerezové oceli. Když se do měniče přivede zvukový signál se stejnosměrným polarizačním napětím (1350 V), jednotlivé "blány", vytvořené pružnou "přední" fólií vibrují a vydávají zvuk. Na rozdíl od tradičního elektrostatického modelu vytvořený zvuk neprochází přes mřížku!
Díky vlastnímu softwarovému nástroji pro analýzu konečných prvků byla společnost Warwick Acoustics schopna vyladit vlastnosti jednotlivých „blán“ tak, aby měly různé rezonanční frekvence. Každá buňka je akusticky nezávislá, ale řízená paralelně. Výsledkem je, že se zvuk z každé buňky v akustickém prostoru sjednocuje, přičemž se tyto nezávislé vibrace zprůměrují, takže ve slyšitelném pásmu nedochází k velkým rezonančním špičkám (jak se to může stát v případě jediné plochy měniče).
Tenký a lehký laminovaný materiál zajišťuje široký kmitočtový rozsah, přičemž přenášené pásmo zůstává lineární až do více než 60 kHz. Měnič HPEL má bezkonkurenční schopnost přenosu nejjemnějších přechodů (transient) a jeho plocha byla maximalizována tak, aby poskytovala plný kmitočtový rozsah i v oblasti basů.
Díky tomu, že jsou tyto měniče vyráběny moderními automatizovanými postupy, poskytuje technologie HPEL, navíc, bezprecedentní souhru a shodu mezi měniči (rozdíl <±0,8 dB mezi levým a pravým kanálem). Jednoduchost jeho konstrukce také umožňuje výjimečnou odolnost a spolehlivost.
Vstřikované hořčíkové mušle
Ve srovnání s hliníkem je hořčík přibližně o ⅓ lehčí a má lepší akustické tlumení. Díky kombinaci vynikajícího poměru pevnosti a hmotnosti, vysoké tuhosti a vynikajícího stínění EMI/RFI je hořčík ideálním materiálem pro montáž HPEL měniče. Mušle sluchátek jsou vyráběny přesným vstřikováním za velmi vysokého tlaku.
Ručně vyráběné náušníky z ovčí kůže carbretta
Pohodlí je nesmírně důležité. Vytvoření vynikajícího zvuku a lehké konstrukce by bylo k ničemu, kdyby náušníky a hlavový most vyvolávaly nepohodlí. Aby byl poslech maximálně příjemný, jsou polštářky sluchátek vyrobeny z nejkvalitnější ovčí kůže Cabretta, která je proslulá svou lehkostí, hladkostí, pružností a odolností.
Zakázkový nízkokapacitní kabel
Elektrostatická sluchátka nepředstavují běžnou zátěž pro žádný spolupracující zesilovač. Proto není možné použít k propojení zesilovače se sluchátky libovolný kabel. Pro tento účel byl tedy vyvinut zcela nový kabel, optimální konstrukce, splňující požadavky na minimální kapacitu, minimalizaci vlivu mechanického rušení, maximální čistotu přenášeného signálu, při zachování podmínky, že musí být rovněž tenký, ohebný a lehký. Kabel se skládá z velmi jemných vláken z postříbřené bezkyslíkaté vysoce čisté mědi (OFHC). Izolaci tvoří pěnový polyethylen, který byl zvolen proto, že má vysokou dielektrickou konstantu a dobře tlumí. Pro zajištění vynikající pevnosti jsou do kabelu vetkána dvě vlákna z kevlaru. Výsledná kapacita kabelu je pouhých 50 pF/m. Pokud je kabel odpojen na konci zesilovače nebo sluchátek, zesilovač se automaticky vypne.
Sluchátka Bravura, která v podstatě nahrazují své předchůdkyně Sonoma M1, používají stejný vysokonapěťový zesilovač. Jedná se o vysoce výkonný, jednočinný, diskrétní zesilovač třídy A, s velmi nízkým zkreslením a velkou šířkou pásma, který je optimálně sladěn s HPEL měniči. Zesilovač byl navržen a optimalizován pro napájení vlastní kapacitní zátěže elektrostatického měniče, jeho výstupní stupeň třídy A pracuje s vysokým předpětím a poskytuje mimořádně vysokou rychlost přeběhu. Použití tak vysoké úrovně předpětí vede k lepší linearitě.
Řídicí signál má maximální amplitudu 145 V, která se sčítá se stejnosměrným polarizačním napětím 1350 V. Ačkoli pracuje s nízkými úrovněmi proudu, vysoké napětí se na výstupu zesilovače odrazí ve vysokém výkonu.
O FET polovodičích se často říká, že kombinují zvukové vlastnosti elektronek se spolehlivostí polovodičových součástek. V modelu M1 byly vybrány FET od společnosti International Rectifier, určené pro aplikace v lineárních zesilovačích. Pozornost věnovaná detailům pokračuje použitím nejlepších pasivních součástek, optimalizovaných pro jejich specifické použití v elektronickém obvodu (od společností AVX, Bourns, Vishay atd.)
Aby byla zajištěna izolace od všech zdrojů rušení, je zesilovač zabudován v kompletně stíněné, strojově opracované hliníkové skříni.
Zesilovač nabízí následující vstupy: USB 2.0 (digitální), koaxiální S/PDIF (digitální), konektory RCA (x2) (analogové), 3,5 mm stereo jack (analogový)
Vstup USB 2.0 zpracuje všechny formáty Hi-Res Audio až do rozlišení 32 bitů/384 kHz PCM a DSD přes DoP (DSD64/DSD128), zatímco vstup S/PDIF podporuje všechny formáty PCM až do 24 bitů/192 kHz.
Vysokoúrovňové vstupy RCA pracují s maximálním vstupním signálem 2,1 V, zatímco nízkoúrovňový 3,5mm jack akceptuje signál s maximální úrovní 850 mV.
Referenční D/A převodník ESS sabre
Systém Sonoma M1 byl vyvinut tak, aby poskytoval opravdu špičkový zvuk s vysokým rozlišením. Společnost ESS Technology je všeobecně uznávána jako přední světový výrobce čipů D/A převodníků a proto se konstruktéři rozhodli pro její 32bitový referenční D/A převodník. Dva stereofonní čipy DAC jsou zapojeny ve speciálním monofonním režimu, který poskytuje naměřený odstup signálu od šumu 129 dB.
Vlastní 64bitové zpracování digitálního signálu
Každý, kdo zná měření reprosoustav nebo zesilovačů, nepochybně viděl grafy s plochou frekvenční charakteristikou od několika desítek Hz až po 20 a více kHz. Plochá frekvenční charakteristika je pro tyto komponenty cílem a je poměrně snadno dosažitelná u zesilovačů, ale obtížněji se dosahuje u reproduktorů, zejména v reálné poslechové místnosti. Situace se sluchátky je ještě mnohem složitější. Způsob, jakým zvukové pole interaguje s posluchačovýma ušima vede ke vzniku zvlněné frekvenční odezvy, známé jako Head-Related Transfer Function (HRTF).
K dosažení požadované charakteristiky na výstupu sluchátek pomáhá konstruktérům digitální zpracování všech signálů pomocí vlastní 64bitové výpočetní metody, která běží na výkonném vícejádrovém XMOS procesoru. V oblasti zpracování zvuku je dobře známo, že nejlepší je využití aritmetiky s pevnou desetinnou čárkou a 64bitová výpočetní technologie použitá v přístroji Sonoma M1 překonává výkon většiny profesionálních zvukových pracovních stanic. Všechny charakteristiky filtrů v DSP mají minimální fázi, pomalý roll-off a jsou optimalizovány pro vynikající odezvu v časové oblasti.
Díky dalšímu využití neuvěřitelné přesnosti 64bitového DSP se konstruktérům podařilo do zesilovače implementovat plně digitální interpolovanou regulaci hlasitosti, která výrazně překonává všechny čistě analogové krokové atenuátory. Díky tomuto řešení nedochází k žádným ztrátám věrnosti a dynamického rozsahu, souběh levého a pravého kanálu je dokonalý a odpadají problémy s šumem, cvakáním atd.
AKM 32-bit/384 kHz Premium ADC (analogově-digitální převodník)
Vzhledem k nutnosti použití DSP k dosažení cílové frekvenční charakteristiky musí být všechny příchozí analogové signály nejprve převedeny na digitální. K tomu slouží vícekanálový 32bitový/384 kHz ADC čip AKM Premium. Protože zesilovač má nízkoúrovňové (3,5 mm) i vysokoúrovňové (RCA) vstupy, používají se v závislosti na zvoleném vstupu samostatné kanály ADC. To znamená, že existují dvě nezávislé, plně optimalizované signálové cesty, každá pro nízkoúrovňový a vysokoúrovňový vstup. Tímto způsobem je dosaženo plného dynamického rozsahu ADC bez ohledu na zvolený vstup. Naměřená hodnota odstupu signálu od šumu u jednotlivých stupňů ADC přesahuje 120 dB.
Oscilátor Crystek s velmi nízkým fázovým šumem
Výsledná kvalita každého digitálního systému je dána kvalitou jeho řídicích hodin. Aby byla zaručena její nejvyšší úroveň, bez ohledu na formát vstupního signálu, je přístroj vybaven oscilátorem s velmi nízkým fázovým šumem od společnosti Crystek, který pracuje na frekvenci 100 MHz a vyznačuje se nejlepší efektivní hodnotou jitteru na frekvenci 100 MHz, která činí 82 femtosekund (82 x 10-15 s). Všechny taktovací hodiny používané v celém systému M1 jsou odvozeny od tohoto výjimečně přesného hlavního oscilátoru, s použitím děličů frekvence Texas Instruments.
Přesná CNC obráběná hliníková skříň je elektricky vodivá a funguje jako ideální EMI/RFI stínění.
Špičkový datový USB kabel
Vzhledem k tomu, že USB je jediné připojení, které přijímá všechny formáty digitálního zvuku s vysokým rozlišením, které Sonoma M1 podporuje (PCM až 32 bitů/384 kHz a DSD64/DSD128), bylo nezbytné zajistit, aby při použití tohoto připojení nedošlo k žádným kompromisům v kvalitě. Proto byl, ve spolupráci s firmou Straight Wire Inc. vyvinut dodávaný USB kabel. Je vybaven pozlacenými konektory a postříbřenými datovými vodiči a představuje ideální spojení mezi zdrojem signálu a systémem Sonoma M1.
Zakázkový univerzální napájecí zdroj
První stupeň obsahuje na zakázku navržený spínaný zdroj. Aby nevznikaly problémy s výkonovou rezervou, je zdroj schopen dodávat přibližně 3,5násobek maximálního výkonu, který může v běžných podmínkách zesilovač odebírat. Obvody zdroje používají měnič s pevnou frekvencí, pracující na více než 85 kHz, aby se zabránilo možnosti poklesu této frekvence do zvukového pásma při změnách odběru energie (tj. spínací frekvence zůstává nad 85 kHz za všech provozních podmínek!). Tento zdroj je vybaven vylepšenou vnitřní filtrací, která zajišťuje extrémně nízký šum a zvlnění.
Uvnitř zesilovače jsou všechny zvukové obvody napájeny pomocí několika stupňů s lineárními stabilizátory s velmi nízkým šumem od společnosti Analog Devices, které zajišťují dostatečně vysoký proud. Pro analogové i digitální obvody a také pro vstupní obvody jsou použity oddělené stupně stabilizovaného napájení.
ZESILOVAČ & DAC SONOMA M1
Aperio je slovo z latiny, který znamená odkrýt, otevřít, odhalit. Název modelu pro vlajkovou loď společnosti, referenční sluchátkový systém, doslova odpovídá konstrukčnímu cíli, reprodukovat a odhalit veškerý nahraný zvukový obsah absolutně, beze změn.
Model Aperio je určen pro náročný profesionální audiotrh jako referenční studiový monitorovací sluchátkový systém pro audio produkci, mastering, mixáž a nahrávání. Kromě toho je systém Aperio navržen tak, aby mohl být ultimátním řešením i v domácích aplikacích nejvyšší třídy.
Využívá vysoce propracovanou, evolučně zdokonalenou technologii, kterou původně vyvinula společnost Warwick Acoustics pro průlomový sluchátkový systém Sonoma.
BD-HPEL měnič
APERIO využívá nový měnič Balanced-Drive HPEL (BD-HPEL) - symetricky buzenou variantu měniče High Precision Electrostatic Laminate (HPEL).
Model BD-HPEL byl vyvinut speciálně pro aplikace, které vyžadují nejvyšší úroveň rozlišení. Vyžaduje symetrické, vysokonapěťové buzení, které vytvářejí diferenciální elektrostatickou sílu, jež pohybuje membránou. BD-HPEL má dvojnásobnou hodnotu výchylky, větší linearitu a nižší zkreslení než první generace měničů HPEL.
Tento měnič se vyrábí ve Velké Británii v nejmodernějším výzkumném a vývojovém středisku společnosti Warwick Acoustics, v přísných laboratorních podmínkách pomocí patentovaných výrobních technik. Každý vyrobený měnič je testován v laboratoři, tříděn a s přesností na 0,5 dB párován s komplementárním kusem do společného páru. Do sluchátek Aperio se instalují pouze nejlépe sladěné páry.
Základní technologie sluchátka BD-HPEL byla po několik let zdokonalována tak, aby byla odolná vůči změnám prostředí, jako je kolísání teploty a vlhkosti, stabilní z hlediska výkonu a kvality zvuku v průběhu času (i po letech každodenního používání) a extrémně odolná. Těchto vlastností bylo dosaženo díky jednoduchosti a robustnosti konstrukce, použitím pouze těch nejlepších dostupných materiálů a vlastním výrobním postupům.
Model BD-HPEL si zachovává patentovanou buněčnou kostru, která výrazně omezuje a rozptyluje rezonanční jevy a rozšiřuje šířku pásma na více než 60 kHz. Dílčí buňky fungují jako menší, fázově vyrovnané planární zdroje, jejichž paralelně buzené výstupy se akusticky spojují a vytvářejí spojitou rovinnou vlnoplochu.
Vstřikované hořčíkové mušle
Hlavní konstrukční součásti sluchátek, sluchátkové mušle, jsou vyrobeny ze vstřikovaného hořčíku, který je lehký a výrazně lépe odolává vibracím než hliník a většina polymerů. Díky vstřikování hořčíku je možné vyrobit složité a přesné tvary, které by obvykle vyžadovaly obrábění na CNC strojích. Klíčové konstrukční spojovací prvky jsou vyrobeny z nerezové oceli. Těsnění jsou z pěny s uzavřenými buňkami, která se vyznačuje dokonalým tlumením a nedochází k jejímu otlačení. Výsledkem je mechanický díl, který je mimořádně tuhý, dobře tlumený a prostý rezonancí.
Vývojáři pečlivě navrhli komponenty mušlí tak, aby minimalizovali akustické odrazy a difrakci na obou stranách měniče. Stejně tak je na obou stranách měniče optimální akustická impedance. Sluchátka Aperio jsou extrémně "otevřená", s minimální překážkou mezi membránou a uchem posluchače. Na rozdíl od většiny sluchátek nemají sluchátka prostor kolem měniče pokrytý žádnými akustickými materiály, které by bránily proudění vzduchu nebo spektrálně filtrovaly zvuk (tzv. pasivní ekvalizace). Tento běžný přístup není u modelu Aperio nutný a má negativní účinky na kvalitu zvuku, zejména pokud jde o detaily, rozlišení a neutralitu.
Náušníky
Aby bylo dosaženo vynikajícího podání nízkých frekvencí, vyžaduje měnič sluchátek malý uzavřený objem vzduchu mezi membránou a hlavou posluchače. Nezbytné vzduchové utěsnění na hlavě uživatele zajišťují náušníky, které zároveň pohlcují škodlivé akustické odrazy v uzavřeném prostoru.
Jsou navrženy tak, aby zlepšovaly odvod tepla kolem uší uživatele. Mají perforovaný horní povrch a síťku z měděných vláken, která teplo odvádí. Potaženy jsou nejjemnější přírodní kůží Cabretta.
Pohodlí při používání sluchátek
Pohodlí je zajištěno minimalizací hmotnosti a optimalizací geometrie. Díky materiálům použitým na konstrukci, jako je hořčík a technické polymery, je hmotnost sluchátek 405 g.
Hlavový most byl navržen s ideální geometrií pro širokou škálu velikostí hlavy, s optimální upínací silou, která zajišťuje dobré utěsnění a stabilitu na hlavě bez nadměrného tlaku, který by při dlouhém poslechu mohl způsobit nepohodlí.
Špičkové součástky
Každá funkční část elektroniky byla navržena podle nejmodernějších standardů, bez kompromisů. A jako kompletní systém spolupracují jednotlivé součásti hladce a synergicky.
Zesilovač sluchátek Aperio nabízí následující funkce: plnohodnotný předzesilovač s linkovým výstupem, digitálně-analogový převodník (DAC) a sluchátkový zesilovač včetně "budiče" polarizačního napětí.
Funkce předzesilovače zahrnuje širokou škálu vstupů: symetrický a nesymetrický analogový, AES3 (AES/EBU), S/PDIF koaxiální, USB a Ethernet (LAN).
Veškeré analogové obvody na desce plošných spojů jsou zapojeny diferenciálně ("symetricky"), přičemž úrovně zesílení mezi všemi stupni jsou pečlivě optimalizovány tak, aby se maximalizoval odstup signálu od šumu. Topologie je co nejjednodušší, aby byl minimalizován počet stupňů a prvků, kterými musí zvukový signál projít. Veškeré trasování a přepínání zvuku se provádí pomocí nejjemnějších signálových relé s pozlacenými stříbrnými kontakty.
Zvukový signál není uvnitř přístroje veden kabeláží a neprochází přepínači nebo potenciometrem na čelním panelu. Všechny obvody elektroniky, včetně stabilizace napájení, využívají topologii dual mono, aby se minimalizovaly přeslechy a rušení mezi kanály.
V obvodech jsou použity pouze ty nejlepší aktivní a pasivní součástky. Špičkové integrované obvody a vysokonapěťové diskrétní tranzistory byly vybírány na základě nejlepších dosažených zvukových výsledků. V kritických obvodech jsou použity nejkvalitnější kovové odpory, s tolerancí 0,5 % a polymerové kondenzátory s tolerancí 2 %. Celá skříň stojí na speciálních nožkách z vysoce tlumivé termoplastické směsi (IsoDamp C-1002), které izolují skříň od vnějších nárazů a vibrací.
Analogový linkový výstup
Sekce analogového linkového výstupu je osazena novými obvody třídy A, které dokážou produkovat dost vysoké napětí a proud, aby bylo k přístroji možné, bez problémů, připojit externí elektroniku v jakékoli profesionální nebo spotřebitelské aplikaci, a to i extrémně dlouhými kabely.
Dva 32bitové, 8kanálové D/A převodníky
Obvody D/A převodníku jsou skutečně špičkové. Používají dva 32bitové, 8kanálové D/A převodníky, jeden na kanál v duální monofonní konfiguraci, aby bylo dosaženo odstupu signálu od šumu 131 dB.
Systém Aperio je vybaven velmi unikátní regulací hlasitosti, která zachovává zvukovou kvalitu. Používá dvojí řízení úrovně, analogový atenuátor pro analogové signály a signály DSD a digitální atenuátor pro digitální signály PCM. Analogový atenuátor používá paralelní, laserem kalibrované odporové kaskády a je plně symetrický. Digitální atenuátor je založen na DSP. Oba atenuátory jsou kalibrované a sladěné.
Vstupní kabely
Společnost Warwick Acoustics dodává k zařízení dva špičkové vstupní kabely, kabel typu USB 2.0 a kabel ethernetový. Tyto kabely jsou vlastní konstrukce vyvinuté společností Warwick Acoustics tak, aby odpovídaly parametrům a kvalitě zbytku celého systému. Oba využívají vynikající konstrukci SF/FTP s dvojitým celkovým stíněním (hliníko-mylarová fólie a oplet z poměděných aramidových vláken) a také vnitřní stínění každého z vodičů dvojitého krouceného páru. Veškeré vnitřní datové vedení je tvořeno 66 vlákny z vysoce čisté OFHC mědi na vodič, z nichž každé je pokoveno čistým stříbrem. Izolace vodičů je z vysoce kvalitního polyethylenu (PE) s velmi nízkou dielektrickou konstantou (< 2,0). Vnější pláště jsou tvořeny termoplastickým elastomerem (TPE) s nízkým stupněm tvrdosti, který je, pro větší odolnost, pokryt hustě tkaným polypropylenovým opletem.
Elektroniku ke sluchátkám Aperio montují specialisté v Kalifornském zálivu, v USA, za použití nejmodernějších výrobních postupů. Všechny přístroje jsou po montáži kompletně testovány a měřeny, aby se ověřila zvuková kvalita a ke každému vyrobenému přístroji jsou poskytnuty výsledky individuálních testů.
SLUCHÁTKA APERIO
ELEKTRONIKA APERIO
To jde na těchto stránkách úplně nejlepší ty ceniky.Tak važení, ty sluchátka stojí 170 litrů a víc????????????????????.To jako, že někdo přidal jednu nulu navíc!????????????????????????????????
Děláte si srandu z lidi? To jako hrají 10x lip než Bajery nebo Senhejszry?Tak to ani náhodou, asi těžko.To si může koupit jenom magor, conema nic jiného na starosti, než utrácet tatínkovi prachy????????????????Až slevíte o jednu nulu dejte vjedět, domluveno????????????????.
Dobrý den,
cena je v pořádku, ale máte pravdu v tom, že je velmi vysoká. Jedná se o špičkové výrobky, kde se úplně nehledí na atraktivní koncovou cenu. Největší důraz je kladen především, na maximální možnou kvalitu. A to něco stojí.
Nicméně Vás poprosíme, pište prosím příště, bez těch invektiv, bude se to všem lépe číst.
Každopádně Vám děkujeme za Váš upřímný příspěvek.
Musím se pane Šulce zastat, vtipálku jsi mimo.Warwicky jsou v současnosti asi top sluchátka , bez ohledu na různé další Staxy či Audeze.
Poslouchal jsem letos v Mnichově jejich tomodel,a nic lepšího ve sluchátkách tam nebylo!
Tyhle skvosty mají v Tykon v jejich studiu v Ostravě.Strávil jsem s nimi poslechem necelou hodinu, ale musím potvrdit pána pokročilce, že zvuk mají naprosto úžasný. Nic lepšího jsem zdaleka neslyšel. Cena tomu odpovídá, za kvalitu se hold platí.
24.04.2024
Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.
01.02.2024
Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.
29.11.2023
Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.